Історія коледжу

     Коледж бере початок своєї історії у далекому 1954 р., коли наказом директора Київського електромеханічного технікуму було створено його філіал при підприємстві «П/с 11» (тепер – ДП «АНТОНОВ»). Але датою народження нашого учбового закладу вважається 03.10.1966 р., коли наказом Міністра авіаційної промисловості СРСР, за особистою пропозицією Генерального конструктора Олега Костянтиновича Антонова було створено Київський вечірній авіаційний технікум (КВАТ).

     Саме таку назву він мав аж до 1998-го р. і часто називався «заводським», адже основний контингент його студентів складали саме робітники тодішнього Київського авіаційного виробничого об’єднання (КиАВО), згодом – Київського авіаційного державного заводу «Авіант». Затребуваність у інженерно-технічних кадрах «середньої ланки» на серійному діючому виробництві була досить високою, можливість навчатися з відривом від виробництва була проблематичною, а практичне навчання передбачало знайомство з реальними умовами праці. Тому створення самого вечірнього технікуму, і прямо на території величезного працюючого підприємства було не просто доречним, а вигідним усім. У КВАТ велася підготовка аж по п’яти спеціальностям: літакобудування (основний напрям підготовки), обробка металів різанням, монтаж радіоелектрообладнання літаків, планування на підприємствах машинобудування та експлуатація і наладка верстатів з програмним керуванням. На ДП «АНТОНОВ» і зараз працює досить значна кількість робітників, які отримали першу освіту саме в КВАТ.

      З плином часу, вимогами ринкової економіки і не завжди позитивними змінами у промисловості, напрями підготовки у технікумі змінювалися. У 1990-х р.р. світу були потрібні сотні тисяч бухгалтерів і економістів, і у КВАТ було створено спеціальність «Економіка підприємства», яка користувалася надзвичайним попитом як серед працівників підприємства, так і за його межами. При цьому, профілюючим залишався напрям «Виробництво авіаційних літальних апаратів (АЛА)».

      Починаючи з вересня 1998 р. технікум почав підготовку спеціалістів на денній формі навчання та отримав нову назву, яка протрималася до 2021 р. – Київський авіаційний технікум (КиАТ). Маючи дві основні спеціальності – авіаційну та економічну, з року в рік заклад успішно набирав та випускав десятки і сотні молодих спеціалістів, задовольняючи держзамовлення та часто перевищуючи його.

      Наприкінці 2002 р., чи не вперше в Україні, у КиАТ почала впроваджуватися система працевлаштування студентів денного відділення на базові підприємства (КиДАЗ «Авіант» і АНТК ім. О.К.Антонова) не після випуску, а під час навчання, на скорочений робочий день. Вона передбачала виконання роботи студентами безпосередньо на виробництві, з «живими» авіаційними конструкціями. Спочатку проводилося виробниче навчання, присвоєння перших розрядів, а згодом – повноцінна робота, з першою ж у житті трудовою книжкою і, відповідно, заробітною платою. Тепер така система називається «дуальна освіта», а тоді, 20 років тому, це стало справжнім новаторством.

      Працевлаштування студентів на ДП «АНТОНОВ» під час навчання продовжується і донині. Наразі, всі студенти 3-го і 4-курсу спеціальності «Авіаційна та ракетно-космічна техніка» працевлаштовані, а вимушена пауза у роботі пов’язана з воєнними діями, які – віримо! – незабаром припиняться. Поновлення випуску цивільних літаків, відродження «Мрії», державні повномасштабні замовлення відродять славну традицію співпраці, а КАФК і ДП «АНТОНОВ» продовжать бути стратегічними повноправними партнерами.

      Крім співробітництва з підприємством, вже більше 20 років коледж співпрацює з Національним аерокосмічним університетом ім. М.Є.Жуковського «Харківський авіаційний інститут» (НАУ «ХАІ»). На підприємстві, за ініціативою педколективу і адміністрації КиАТ, наприкінці 1990-х р.р. створено філіал НАУ «ХАІ» (заочне відділення) для підготовки бакалаврів, спеціалістів і магістрів на базі диплому технікуму. Наші випускники мали змогу вступати не на другий, як прийнято у всіх вишах, а відразу на третій курсу університету. Міцна дружба з НАУ «ХАІ» продовжується і зараз, як на заочному, так і денному відділенні у м. Києві.

      Студенти коледжу неодноразово приймали участь у конкурсі «Авіатор», організований Благодійним фондом Б. Колесникова, отримували призові місця. Серед усіх технікумів, училищ і коледжів України, найбільша кількість студентів-переможців була саме із нашого коледжу. Більше десяти студентів КАФК відвідали міжнародні авіасалони «Ле-Бурже» і «Фарнборо», повернувшись із ще більшою закоханістю в її величність Авіацію.

      Зміни в системі освіти України викликала і зміну у назві. Із 14.07.2021 р. технікум отримав нову назву – Київський авіаційний фаховий коледж, перейшовши у систему фахової передвищої освіти. Наразі КАФК має три спеціальності, за якими готує фахових молодших бакалаврів на базі 9 і 11 класів,а також на базі диплому кваліфікованого робітника: Авіаційна та ракетно-космічна техніка; Інженерія програмного забезпечення; Економіка. У КАФК сформований професійний викладацький штат, у якому всі відчувають себе членами однієї команди, покликаної створювати конкурентоспроможних, сучасних авіаційних спеціалістів, які впевнено дивитимуться у майбутнє. Наша місія – виховання професіонала-авіатора, який братиме на себе відповідальність, підкріплену високими знаннями. Коледж впевнено дивиться у майбутнє. Слава Україні!