Авіаційна та ракетно-космічна техніка
Код спеціальності – 134.
Найдавніша та найпопулярніша спеціальність коледжу, яка веде свою історію з моменту заснування закладу освіти. Здійснюється підготовка техніків-технологів за освітньо-професійною програмою “Виробництво авіаційних літальних апаратів”. Підготовка спеціалістів здійснюється на денному і заочному відділеннях.
Ліцензований обсяг набору на денне відділення – 150 місць (60 – бюджет і 90 – контракт).
Завідувач відділення зі спеціальності – Толстой Сергій Анатолійович.
Оснащена матеріально-технічна база, власна друкована і електронна бібліотека літератури з авіаційної тематики, у т.ч. нормативно-технічних документів, профільні кабінети і лабораторії, висококваліфікований педагогічно-науковий склад – все це і не тільки це робить дану спеціальність затребуваною на ринку надання освітніх послуг серед молоді. На спеціальності впроваджена можливість роботи, починаючи з 3-го курсу, на АТ “АНТОНОВ”, який є основним стратегічним партнером коледжу. Вдале поєднання теоретичного навчання і роботи на штатних робочих місцях основних виробничих робочих стало прообразом т.з. “дуальної” освіти, яка широко починає впроваджуватися у закладах освіти України. Після випуску, студенти спеціальності 134 отримують не тільки диплом фахового молодшого бакалавра, а й трудову книжку з майже двома роками офіційної роботи та фіксацією кар’єрного зростання за певною робітничою спеціальністю (від учня до робочого 2…3 розряду). Навчання робітничій професії відбувається у Центрі навчання підприємства та включено до практичної підготовки здобувача освіти.
Спеціальність 134 плідно співпрацює з рядом університетів України, зокрема:
1) Національний аерокосмічний університет України “Харківський авіаційний універститет ім. М.Є.Жуковського” (1-й і 3-й факультети);
2) Національний авіаційний університет;
3) Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського” (навчально-науковий інститут аерокосмічних технологій та механіко-машинобудівний інститут).
Після закінчення коледжу, випускники спеціальності 134 мають змогу вступити у вказані виші та інші за споріденними спеціальностями на 2-й курс (за скороченою програмою підготовки бакалаврів).
Інженерія програмного забезпечення
Код спеціальності – 121
Спеціальність “Інженерія програмного забезпечення” є однією з найбільш важливих та затребуваних у часи розвитку інформаційних технологій. Київський авіаційний фаховий коледж забезпечує підготовку фахівців у сфері розробки, супроводження та забезпечення якості програмного забезпечення.
Підготовка спеціалістів здійснюється на денному відділенні.
Ліцензований обсяг набору на денне відділення – 75 місць (60 місць — бюджет і 15 — контракт).
Завідувач відділення зі спеціальності – Ладюкова Галина Семенівна.
Сьогодні фахівці з інженерії програмного забезпечення є найбільш затребуваними на ринку праці серед інших фахівців з інформаційних технологій, вони приймають участь у розробці вітчизняних і міжнародних програмних проектів, і гідну оплату своєї праці. Попит на фахівців з інженерії програмного забезпечення у майбутньому буде тільки зростати.
Спеціальність «Інженерія програмного забезпечення» базується на вивченні нормативних (обов’язкових) дисциплін фундаментальної підготовки, а також вибіркових дисциплін. Студенти отримують ґрунтовну математичну та алгоритмічну підготовку, вивчають сучасні мови програмування, комп’ютерні мережі, тестування, операційні системи та інші дисципліни, необхідні для роботи за фахом.
Коледж має велику перевагу у підготовці фахівців з інженерії програмного забезпечення завдяки наявності хорошої матеріально-технічної бази. Комп’ютерні лабораторії обладнані потужними комп’ютерами з сучасними високоефективними комплектуючими, що дозволяє студентам працювати з складними обчисленнями та вирішувати високотехнологічні завдання. Це забезпечує найкращі умови для отримання необхідного практичного досвіду та розвитку професійних навичок, що відповідають сучасним вимогам ринку праці в галузі інформаційних технологій.
Студенти мають можливість пройти практику на базі АТ “Антонов”, що відкриває перспективи для подальшого працевлаштування та професійного зростання. Співпраця з таким великим підприємством надає студентам унікальну можливість отримати практичний досвід в галузі програмування та інформаційних технологій.
Після завершення навчання випускники мають можливість вступити до будь-якого університету на аналогічну або споріднену спеціальність (наприклад, 122 “Комп’ютерні науки” або 125 “Кібербезпека”) за скороченою програмою відразу на другий або третій курс.
Коледж активно співпрацює з відомими навчальними закладами, зокрема:
1) Національний Університет Харчових Технологій
2) Державний Університет Інфраструктури і Технологій
3) Національний Університет Біоресурсів і Природокористування
Економіка
Код спеціальності – 051.
Галузь знань: 05 «Соціальні та поведінкові науки»
Спеціальність: 051 «Економіка»
Освітньо-професійний ступень: фахавой молодший бакалавр.
Кваліфікація: економіст.
Економіка – це комплекс наукових дисциплін про виробництво, розподіл і споживання товарів та послуг.
Економічне мислення дозволяє людині розуміти сутність та природу суспільних явищ і процесів, що відбуваються в суспільно-політичному житті країни та світу, розуміти механізми, що рухають життя суспільства та економічні інтереси, що є стимулами дії цих механізмів.
Підготовка фахівця за освітньо-професійною програмою «Економіка» передбачає засвоєння низки економічних дисциплін та дисциплін спеціального профілю, націлених на здобуття фахових компетенцій, теоретичних знань і практичних навичок, необхідних для розв’язання спеціалізованих завдань удосконалення та підвищення ефективності економічної діяльності підприємства.
Програма спеціальності 051 «Економіка» орієнтована на підготовку кваліфікованих фахівців в галузі економіки та управління на рівні організацій, установ, які повинні об’єктивно оцінювати економічні процеси, що відбуваються в суспільстві, розуміти суть і тенденції розвитку економіки, управління, ефективного ведення господарської діяльності на підприємстві, прогнозувати економічні та соціальні процеси і явища на основі теоретичних та прикладних моделей, аналізувати і змістовно інтерпретувати отримані результати, розробляти інформаційну підтримку управлінських процесів організації з використанням сучасних інформаційних ресурсів та технологій, розробляти та реалізовувати стратегію і тактику розвитку економіки
Компетенції, що формуються у результаті навчання за освітньо-професійною програмою підготовки
Знання:
сутності соціально-економічних категорій; логіки розвитку сучасних економічних поглядів, концепцій, теорій у широкому соціально-економічному контексті; закономірностей еволюції окремих економічних явищ і процесів, законів функціонування і розвитку соціально-економічних систем; сучасних основ організації підприємницької діяльності, економічного управління, планування та прогнозування діяльності підприємства, функцій, принципів та методів менеджменту; принципів здійснення маркетингової діяльності підприємств; принципів, методів і процедур обліку на підприємствах різних форм власності; аспектів статистичної оцінки економічних явищ і процесів суспільного життя, методи статистичного аналізу; теоретичних і практичних засад територіальної організації продуктивних сил України, сучасного стану та напрямів регіонального розвитку економіки; сутності інвестиційного процесу та класифікацію інвестицій. місця і ролі державного регулювання в системі господарського механізму, соціально-економічних передумов та механізмів дії державного регулювання економіки; механізмів та інструментів функціонування сучасної світової та національної економіки, інституційної структури, напрямів та інструментів економічної, соціальної, зовнішньоекономічної політики; сучасних тенденцій інтернаціоналізації економіки, форм й методів міжнародної економічної діяльності; соціально-економічних та інституційних перетворень, що відбуваються в Україні, її місця у загально європейському просторі та завдань, що стоять перед країною і світовою цивілізацією; теоретичних аспектів організації, проведення, оформлення та апробації самостійних наукових досліджень в сфері управління людськими ресурсами, особливостей міжнародного співробітництва в науково-дослідницькій сфері; організації навчально-пізнавального процесу у вищій школі, принципів навчання та виховання та дидактичних здібностей, навичок з викладання економічних та управлінських дисциплін з застосуванням інноваційних, інтерактивних технологій навчання, аналізувати наслідки своєї педагогічної діяльності (для рівня вищої освіти магістр).
Уміння:
створювати та управляти господарськими структурами, формувати їх структуру, здійснювати інформаційне забезпечення управлінських процесів; використовувати сучасні методики, оцінювати інноваційний потенціал розвитку економічних систем, розробляти та презентувати бізнес-плани, користуватися сучасними системами науково-технічної інформації, проводити науковий пошук, уміння проводити наукові, соціологічні дослідження, статистичні спостереження з метою практичного ефективного використання їх результатів; застосовувати сучасні методи і методики викладання у навчальних закладах економічного профілю.