Завершився тиждень циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін, який проходив із 05 березня до 01 квітня 2025 року.
Члени циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін Київського авіаційного фахового коледжу у рамках тижня проводили відкриті заняття, майстер-класи та семінари, спрямовані на обмін досвідом та підвищення кваліфікації викладачів. Студенти брали активну участь у науково-практичних конференціях, конкурсах та олімпіадах, демонструючи високий рівень знань та дослідницьких навичок.
Розпочався тиждень із участі у семінарі КАІмолодих учених, аспірантів, студентів «Тарас Шевченко: вчора, сьогодні, завтра» та літературному онлайн-марафоні «Єднаймо душі словом Кобзаря!». Студенти продемонстрували високий рівень навичок публічних виступів та творчий потенціал під керівництвом викладача КОВАЛЬЧУК Ірини Михайлівни.




Впродовж тижня комісії соціально-гуманітарних дисциплін під керівництвом викладачів української мови та літератури КОВАЛЬЧУК Ірини Михайлівни та МАКСИМЧУК Віри Борисівни студенти І та ІІ курсів взяли активну участь у олімпіадах та конкурсах з української мови та літератури, здобули призові місця.
Зокрема досягли успіхів у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді з української мови та літератури на освітній платформі «На Урок», у конкурсі «Лайфхаки з української мови» та конкурсах «Таємниця генія Шевченка» та «Леся Українка: сила слова та духу».
Участь в олімпіадах – це не лише змагання, але й цінний досвід, який сприяє всебічному розвитку особистості. Здобувачі освіти змогли удосконалити грамотність та розширити словниковий запас, продовжували розвивати уміння формулювати власну думку та аргументовано захищати її, навчалися опрацьовувати великий об’єм інформації та знаходити правильні відповіді.









У рамках тижня циклової комісії викладачем української мови МАКСИМЧУК Вірою Борисівною був проведений круглий стіл «Музично-освітні проєкти як важливий засіб формування загальних компетентностей студентів коледжу». Цей захід сприяв обміну досвідом викладачів, познайомив із інтерактивними формами роботи, впровадженням інноваційних методів навчання з використанням сучасних технологій.

Викладачами історії циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін КОРОЛЬ Ганною Володимирівною, КРЮЧКОВОЮ Валентиною Володимирівною та ЛІСОВОЮ Юлією Олександрівною була організована інтелектуальна гра «Колесо історії», яка стала не лише захоплюючим змаганням, але й ефективним інструментом для поглиблення знань студентів з історії України. Гра пробудила у студентів інтерес до вивчення історії, показавши, що це може бути не лише навчальним предметом, але й захоплюючою розвагою. Студенти поглибили свої знання з історії України, відкривши для себе нові факти та події. Розвинули навички аналітичного та логічного мислення, вміння швидко приймати рішення в умовах обмеженого часу. Гра сприяла розвитку комунікативних навичок, вміння працювати в команді та аргументувати свою позицію.



Викладачем культурології ЧУМАК Ольгою Тодосівною був проведений відкритий семінар-дискусія«Використання критичного мислення під час вивчення теми «Культура Київської Русі»
Студенти навчилися критично оцінювати історичні джерела, стали більш здатними до аналізу складних культурних явищ. Особливу увагу приділили впливу християнізації на розвиток освіти, літератури та мистецтва. Поглибили розуміння культури Київської Русі та вплив культурних процесів на формування української ідентичності.


Викладач англійської мови МЕЛЬНИКОВА Яніна Іванівна провела заняття-батл з англійської мови на тему «Авіаційна термінологія та тематика». Це не просто змагання, а ефективний спосіб розвитку ключових навичок студентів, необхідних для майбутніх фахівців авіаційної галузі. Студенти удосконали знання специфічної авіаційної термінології, вчилися використовувати терміни в контексті, що допоможе їм розуміти та інтерпретувати технічну документацію, інструкції та повідомлення. Завдяки інтерактивним завданням студенти покращили свої навички усного спілкування іноземною мовою.



Отож викладачі циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін показали активну роботу над реалізацією освітніх цілей та завдань, спрямованих на формування всебічно розвиненої особистості студентів, їхньої громадянської позиції та патріотичних цінностей. Впродовж тижня ЦК студенти мали можливість долучитися до різноманітних пізнавальних заходів, здобути нові знання та продемонструвати свої навички.