12 лютого у День Червоної руки (Red Hand Day) Ми долучаємось до протидії залучення дітей у військові дії. Ця дата була вибрана не випадково, адже саме в цей день 2002 року набрав чинності Рамковий протокол до Конвенції про права дитини щодо втягування дітей у збройні конфлікти.
![](https://kafk.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_3985-1-1024x991.jpg)
Використання дітей у збройних конфліктах є неприпустимою практикою саме тому Ми закликаємо міжнародну спільноту до спільних дій, аби жодна дитина не стала учасником війни. В цей день в нашому закладі освіти організована акція «Червона Рука», аби більше людей дізналось про проблему яка існує і на теперішній час.
Сомалі, Демократична Республіка Конго, Руанді, Уганді, Судан, Кот-д’Івуарі, М’янмі, Філіппінах, Колумбії, Палестині – це країни в яких найбільше воює дітей, а загалом в світі 17 країн офіційно приймають дітей до армії. Приблизно налічується 250 тисяч неповнолітніх, які перебувають на військовій службі.
У контексті російської окупації Криму та військової агресії на територіях Луганської та Донецької областей, було зафіксовані випадки залучення дітей до збройних формувань, що є прямим і грубим порушенням Римського статуту.
Також на цих територіях російська влада започаткувала проєкт «Юнармія», в рамках якого, за словами влади, виховує дітей патріотами, вчить користуватись дітей зброєю, пропагандує вступ до військових вузів. Це є грубим порушенням норм міжнародного гуманітарного права. Ми нагадуємо, що Конвенцією про права дитини дітей до 17 років не можна навчати поводженню зі зброєю.
Діти – це наше майбутнє, вони заслуговують на безпеку та мають право залишатися дітьми.
До акції «Червона Рука» долучились здобувачі коледжу:
![](https://kafk.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4024-1024x576.jpg)
I курс Авіатори (101 група)
![](https://kafk.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4012-1024x576.jpg)
I курс Авіатори (103 група)
![](https://kafk.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4026-1-scaled.jpg)
I курс Економісти (121 група)
Головна мета нашої акції – це заклик до дій, спрямованих проти вербування неповнолітніх дітей і підтримки тих, в кого війна вкрала дитинство.
![](https://kafk.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_3991-1024x576.jpg)
I курс Програмісти (151 група)
Зображення червоної руки – це заклик призупинити використання дітей у війнах!
![](https://kafk.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_3996-1024x576.jpg)
I курс Програмісти (152 група)
Давайте разом скажемо рішуче «Ні!» участі дітей у збройних конфліктах!
![](https://kafk.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4028-1024x645.jpg)
II курс Економісти (221 група)
![](https://kafk.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/201-1024x584.jpg)
II курс Авіатори (201 група)
![](https://kafk.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/202-1024x577.jpg)
II курс Авіатори (202 група)
![](https://kafk.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/203-1024x429.jpg)
II курс Авіатори (203 група)
![](https://kafk.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/252-1.jpeg)
II курс Програмісти (252 група)
Покажіть світові свою Червону Руку!
![](https://kafk.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4037-1024x675.jpg)
III курс Економісти (321 група)
![](https://kafk.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/Знімок-екрана-15-1024x768.jpeg)
III курс Авіатори (301 група)
Дітям не місце у воєнних конфліктах!
![](https://kafk.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4032-scaled.jpg)
III курс Програмісти (352 група)
![](https://kafk.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4018-1024x576.jpg)
IV курс Програмісти (451 група)
Кожна дитина має право на щасливе дитинство!
Ні дітям-солдатам!
![](https://kafk.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4008-1024x576.jpg)
IV курс Програмісти (452 група)
![](https://kafk.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4034-scaled.jpg)
Це важлива ініціатива для боротьби з використанням дітей у війні та забезпеченням їхньої безпеки та прав.
![](https://kafk.edu.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4035-scaled.jpg)
Діти – продовження нашого роду! Вони є майбутнє нашої Держави! Дбаємо про їх безпеку!
Заступник директора з ВР Інна ШЕЛАР