День Червоної руки (Red Hand Day)

12 лютого у День Червоної руки (Red Hand Day) Ми долучаємось до  протидії залучення дітей у військові дії. Ця дата була вибрана не випадково, адже саме в цей день 2002 року набрав чинності Рамковий протокол до Конвенції про права дитини щодо втягування дітей у збройні конфлікти.

Використання дітей у збройних конфліктах є неприпустимою практикою саме тому Ми закликаємо міжнародну спільноту до спільних дій, аби жодна дитина не стала учасником війни. В цей день в нашому закладі освіти організована акція «Червона Рука», аби більше людей дізналось про проблему яка існує і на теперішній час.

Сомалі, Демократична Республіка Конго, Руанді, Уганді, Судан, Кот-д’Івуарі, М’янмі, Філіппінах, Колумбії, Палестині – це країни в яких найбільше воює дітей, а загалом в світі 17 країн офіційно приймають дітей до армії. Приблизно налічується 250 тисяч неповнолітніх, які перебувають на військовій службі.

У контексті російської окупації Криму та військової агресії на територіях Луганської та Донецької областей, було зафіксовані випадки залучення дітей до збройних формувань, що є прямим і грубим порушенням Римського статуту.

Також на цих територіях російська влада започаткувала проєкт «Юнармія», в рамках якого, за словами влади, виховує дітей патріотами, вчить користуватись дітей зброєю, пропагандує вступ до військових вузів. Це є грубим порушенням норм міжнародного гуманітарного права. Ми нагадуємо, що Конвенцією про права дитини дітей до 17 років не можна навчати поводженню зі зброєю.

Діти – це наше майбутнє, вони заслуговують на безпеку та мають право залишатися дітьми.

До акції «Червона Рука» долучились здобувачі коледжу:

I курс Авіатори (101 група)

I курс Авіатори (103 група)

I курс Економісти (121 група)

Головна мета нашої акції – це заклик до дій, спрямованих проти вербування неповнолітніх дітей і підтримки тих, в кого війна вкрала дитинство.

I курс Програмісти (151 група)

Зображення червоної руки – це заклик призупинити використання дітей у війнах!

I курс Програмісти (152 група)

Давайте разом скажемо рішуче «Ні!» участі дітей у збройних конфліктах!

II курс Економісти (221 група)

II курс Авіатори (201 група)

II курс Авіатори (202 група)

II курс Авіатори (203 група)

II курс Програмісти (252 група)

Покажіть світові свою Червону Руку!

III курс Економісти (321 група)

III курс Авіатори (301 група)

Дітям не місце у воєнних конфліктах!

III курс Програмісти (352 група)

IV курс Програмісти (451 група)

Кожна дитина має право на щасливе дитинство!

Ні дітям-солдатам!

IV курс Програмісти (452 група)

Це важлива ініціатива для боротьби з використанням дітей у війні та забезпеченням їхньої безпеки та прав.

Діти – продовження нашого роду! Вони є майбутнє нашої Держави! Дбаємо про їх безпеку!

Заступник директора з ВР Інна ШЕЛАР